Loading…

Serwis Samochodów Porsche Warszawa

Nasz Warsztat to profesjonalny serwis samochodów marki Porsche w Warszawie. Zobacz naszą ofertę i pozostaw swoje auto w rękach naszych mechaników.
Kontakt

Jak ładować samochód elektryczny – poradnik krok po kroku



Samochody elektryczne zyskują w Polsce coraz większą popularność. Ich ładowanie to wciąż jednak proces, z którym większość osób nie miała styczności i który może budzić pewne wątpliwości i pytania. Mój poradnik wideo pokazuje krok po kroku jak wygląda ładowanie auta elektrycznego ze swojego gniazdka i ogólnodostępnych stacji ładowania – od podłączenia kabla, aż po zakończenie napełniania akumulatorów energią. Przedstawiam jak ładować na mieście, korzystając z ładowarek na prąd stały DC (CCS i CHAdeMO) i zmienny AC (Type 2), a także jak obsługiwać kabel do ładowania w domu. Przygotowałem również ogólne porady dotyczące eksploatacji baterii w samochodzie elektrycznym.

Test Zoe można obejrzeć tutaj. Zapraszam ► https://www.youtube.com/watch?v=xph_6EE-of0

Aby nie przegapić kolejnych filmów, zapraszam do subskrypcji Wahacz TV ► http://bit.ly/Subskypcja-WahaczTV

Dziękuję za uwagę 🙂
Wahacz

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Porsche Nasz mobilny mechanik to profesjonalny serwis samochodów marki Porsche w Warszawie. Zobacz naszą ofertę i pozostaw swoje auto w rękach naszych mechaników.

Mobilny Mechanik napraw swój samochód marki Porsche w warsztacie z miasta Warszawa ⇨ Bezpłatnie umów wizytę u polecanego mechanika przez internet

12 thoughts on “Jak ładować samochód elektryczny – poradnik krok po kroku

  1. Auta elektryczne będą miały sens jeśli ładowanie będzie trwało 15min i zasięg będzie wynosił ok. 1000km. Obecne auta elektryczne powinny się wstydzić bo stary samochód elektryczny z muzeum w Maladze rocznik 1890 ma większy zasięg niż te elektryki z XXI wieku, ma coś koło 500km a te Renault zoe czy jakieś VW e up mają max 300km.

  2. Super test, rzetelny, a co najważniejsze – bez uprzedzeń do aut elektrycznych. Dokładnie opisuje co i jak. Od siebie dodam tylko, że warto napomknąć o dość szybkim ładowaniu auta z domowej siły – ale to już wina braku takiej ładowarki na wyposażeniu auta. Wizja ładowania auta w domu ze zwykłego gniazdka może przestraszyć potencjalnego nabywcę. Natomiast wielki plus za to, że nadmieniłeś o kondycji instalacji elektrycznej w naszych domach – to podstawa! Poza tym spadek szybkości ładowania przy wysokim SoC (poziomie naładowania baterii) jest widoczny raczej przy DC 50kW (w trasie), a podczas ładowania AC ma marginalne znaczenie (o czym oczywiście powiedziałeś). Daję 9,8/10 i oczywiście łapkę w górę.

  3. Super materiał, szczególnie pomocny nowym użytkownikom samochodów elektrycznych.Warto również wspomnieć, że większość stacji szybkiego ładowania wymaga jednak karty RFID lub aplikacji na telefonie. Aplikacje są również zazwyczaj ustandaryzowane, zapraszam do obejrzenia mojego filmu z poradnikiem jak korzystać z aplikacji Orlen Charge, dzięki której naładujecie się za darmo na stacjach ładowania Orlenu. https://youtu.be/NUmqqnis_gE

  4. Kolejny poradnik i kolejna kicha.
    Klepanie o tym co wiadomo .
    Chcę kupić używanego Nissana Leaf z baterią 24kw/h.I tu pytanie jak nim przyjechać np 250km.Będę się ładował z 4 razy tylko jakie karty muszę mieć?.Gdzie je nabyć ?Jak je powiązać by przrz mój bank płacić.Liczę na odpowieć w komentarzach bo z tego filmu nic nie skożystam.
    Pozdrawiam
    Krzychu

Dodaj komentarz

Zadzwoń do mnie!