Loading…

Serwis Samochodów Porsche Warszawa

Nasz Warsztat to profesjonalny serwis samochodów marki Porsche w Warszawie. Zobacz naszą ofertę i pozostaw swoje auto w rękach naszych mechaników.
Kontakt

Jak zacząć pracę w salonie samochodowym? #MOTODORADCAJak starać się o pracę w salonie? Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej? Czego oczekiwać?
FACEBOOK : https://www.facebook.com/youtubemotodoradca/
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/motodoradca/

Wszelkie pytania związane z poradami, zakupem auta i eksploatacją proszę kierować w komentarzach pod filmem, w polu dyskusja, czy też w grupie „moto doradcy”, w innych kwestiach wspolpraca@motodoradca.tv

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Porsche Nasz mobilny mechanik to profesjonalny serwis samochodów marki Porsche w Warszawie. Zobacz naszą ofertę i pozostaw swoje auto w rękach naszych mechaników.

Mobilny Mechanik napraw swój samochód marki Porsche w warsztacie z miasta Warszawa ⇨ Bezpłatnie umów wizytę u polecanego mechanika przez internet

33 thoughts on “Jak zacząć pracę w salonie samochodowym? #MOTODORADCA

 1. Waldku jak myślisz praca w sprzedaży na słuchawce może być liczona jako doświadczenie zawodowe przy ubieganiu się na stanowisko PH czy raczej niezbyt dobrze na to patrzą?

 2. Bardzo pomocny materiał 🙂 Mam pytanko do tematu ^^
  Salony samochodowe z grupy VAG organizują dla absolwentów Samochodówki w Poznaniu staż. Zgłosiłem się na staż w kierunku Doradcy Serwisowego. Mógłbyś coś troszkę więcej powiedzieć na temat tego stanowiska? Co o tym stanowisku sądzisz? 🙂

 3. TO TYLKO POKAZUJE W JAKIM IDIOTYZMIE ZYJEMY… DORADZ TO, DORADZ TAMTO… JEDNA SCIEMA… A CI MADRZY REKRUTERZY TO LYKAJA… CO TO K., NP. ZA ROZNICA CZY W WORDZIE CZY PDF ? PDF TEZ MOZNA EDYTOWAC… I JAKIE TO MA ZNACZENIE ? JEST 100 RACJONALNYCH POWODOW ZA WORDEM…

 4. W momencie tematu prowizji mówiłeś o marży 3-4% a potem o prowizji 10% ale rozumiem, że jest to 10% z tych 3% a nie z całej sumy samochodu 😛 Tak dla pewności.

 5. Witam! chciał bym się dowiedzieć na co pracodawcy zwracają uwagę podczas wyboru pracownika na stanowisko sprzedawcy, bądź serwisanta. Czy brane jest pod uwagę doświadczenie zdobywane też w innych kręgach motoryzacyjnych tj. ubiegam się o stanowsiko sprzedawcy/doradcy a uprzednio pracowałem w jakoś mechanik w warsztacie samochodowym?

 6. Cześć Waldku, kiedyś myślałem o pracy w salonie lub importera marki… ale wycofałem się z pomysłu po kilku rozmowach. Osobiście po wszelakich doświadczeniach, nie postrzegam sprzedawców samochodów jako bystrych i kompetentnych ludzi, nie raz się okazało, że lepiej się znałem na danym modelu niż sprzedawca, lub zadałem zbyt trudne pytanie… 😛
  Fajne tematy poruszyłeś w zakresie CV i rozmowy.
  Kilka uwag do filmiku:
  – Dealer: większość dealerów w PL to indywidualne (rodzinne) firmy, w salonie są ustawieni uludzie przez właścicieli albo bezpośrednimi członkami rodziny i z takimi nie podyskutujesz, jeśli jesteś ambitny i chciałbyś coś tam usprawnić.
  – PDI: czy za to nie płaci producent/importer?
  – Lojalka: chyba występuje na kaźdym kroku, szczególnie gdy zbliża się szkolenie, kary umowne są całkowicie zniechęcające.

 7. właśnie szukam pracy na wakacje, wstępnie mam załatwiona praktykę w warsztacie ale wolałbym pracować w takim salonie orientuje się ktoś co bym miał tam robić?

 8. Co do stresu na rozmowie to nie za bardzo się mogę się zgodzić. Ja na takich rozmowach stresuję się bardzo, a pracowałem kiedyś w orange i nie miałem najmniejszego problemu w kontakcie z klientem. Na rozmowie pociły mi się dłonie, ciągle je ściskałem itd. Na samym stanowisku byłem kompletnie opanowany i nie miałem żadnego problemu z kontaktem z klientem. Co więcej, mimo ogromnego stresu na rozmowie w pracy byłem praktycznie najlepszy. Więc raczej ma Pan błędne przekonanie o tym, że osoba stresująca się na rozmowie będzie miała problemy z opanowaniem emocji w pracy. Proszę pamiętać, że od takiej rozmowy zależy to, czy dana osoba będzie miała pracę, na której jej zapewne zależało, czy nie. Więc po rozmowie i po przyjęciu na stanowisko w dużym stopniu samoocena takiej osoby wzrasta i taka osoba czuje się pewniej i bezpieczniej z pracą w ręku. Co dodatkowo motywuje do działania i wykazania się.

 9. hej 😉
  mógłbyś powiedzieć czy praktyki załatwiłeś sam, czy była jakaś pomoc ze strony uczelni? Jakbyś mógł jeszcze napisać, w jakim wymiarze etatu pracowałeś w salonie równocześnie studiując?
  Pozdrawiam 😉

 10. Waldku! Jestem osobą niepełnoletnią (17 lat) a chciałbym pójść do salonu samochodowego na praktyki w wakacje. Czy Praktyki w salonach są dla osób od 18 r.ż ?

 11. Waldku a co powiesz odnośnie pracy mechanika w serwisie przy-salonowym dla kogoś kto ma pasje chociażby do naprawy samochodów a nie koniecznie wykształcenie? Miałeś tez do czynienia z mechanikami?

 12. Czy jeśli staram się o pracę jako praktykant po liceum, to odpowiednim będzie po prostu wejść do salonu i zapytać? Czy jednak też trzeba zanosić CV? W sumie nie mam za dużo do wpisania w moim CV po liceum, dlatego pytam czy lepiej iść bez? Z góry dziękuję za odpowiedź. 😁 Waldek jeśli to czytasz, to proszę o odpowiedź bo chciałem już jutro pójść, zapytać o pracę w Renault 😊

 13. Waldek, motoryzacja to moje drugie imię.
  Powiem tak, jeśli odpiszesz mi..
  Adam dam ci pracę u mnie! To ja z automatu za 2 tygodnie wracam do Polski z Irlandii i będę twoim najlepszym sprzedawca..
  Słaba strona….
  Jestem za bardzo szczegółowy.

 14. Waldku, czy jeśli powiem rekruterowi, że "gdy na czymś mi bardzo zależy, to zdarza mi się popadać w stres" to będzie to taka właśnie słaba cecha, którą można przekuć w dobrą? Obecnie zbieram wszystkie myśli żeby jak najlepiej przedstawić CV. Mam też drugie pytanie: czy mogę wejść do salonu "od tak" i zapytać czy szukają pracownika? Oczywiście zabrałbym już ze sobą gotowe CV. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź 🙂

 15. Jestem sprzedawcą samochodowym dla marki Volks..agen I powiem wam jak jest naprawdę w tej pracy z własnego doświadczenia. Jest to praca dla centrali VGP z Poznania i wszystkie salony podlegają tej centrali. Czyli jeśli pracujesz dla danego salonu vw, Audi to wielkim bratem jest centrala w Poznaniu która narzuca pracę i plany do wykonania które są często niemożliwe do wykonania. Dlaczego to robią? Dlatego że wedle planów masz ustalone ze jak zrobisz plan to dostaniesz to załapiesz się na marże ze sprzedaży wyższa a jeśli planu nie zrobisz to niższa. Oczywiście chcą abyś planu nie zrobił, celowy zabieg. Teraz tak… Jaka kasa…..podstawa 2150 na rękę plus prowizja od sprzedaży w zależności jaka marzę dla salonu zrobisz na jakimś samochodzie to jest 2% od marży dealera. Czyli średnio 200zl na jednym samochodzie. Do tego jeśli wciśniesz leasingi wewnętrzne co też jest wyzwaniem to zarobisz kolejne 300zl co daje 500 zł za samochód o ile sprzedaż pełen pakiet. Teraz tak… Firma robi to na tyle sprytnie że ty zaczynasz zarabiac dopiero jeśli wyrobisz marże dla dealera 10000zl np jeśli wyrobisz 9000 to zarabiasz podstawę. Jeśli wyrobisz 15000 to dopiero liczą Ci twój zysk od 5 tyś zł. Generalnie nakład pracy przy jednej transakcji i odpowiedzialność jest niewyobrażalnie i jak pomyślisz sobie ze średnio z jednej transakcji masz 300zl to ręce opadają ale o że sprzedałeś Audi za pół bańki i zarobiłeś 200zl to już pracować się nie chce. Salony jadą na bonusach i wciskają pracownikom do głowy że plany są najważniejsze. Mało tego jeśli po jakimś czasie planów nie robisz to lecisz z pracy albo rzucają cię po działach. Reasumując w roku 2020 srednie zaobki sprzedawany to 3000 na reke. Gdzie jesteś handlowcem, księgowym, finansista od leasingów w jednym. Praca bardzo stresogenna.

Dodaj komentarz

Zadzwoń do mnie!