Loading…

Serwis Samochodów Porsche Warszawa

Nasz Warsztat to profesjonalny serwis samochodów marki Porsche w Warszawie. Zobacz naszą ofertę i pozostaw swoje auto w rękach naszych mechaników.
Kontakt

Kiedy mieszkania stanieją? Prognozy dla rynku nieruchomości. Business Rider Katarzyna KuniewiczChcesz uczyć się ode mnie?
Sprawdź: https://danielsiwiec.pl/warsztaty-z-flipow/

W dzisiejszym Business Riderze rozmawiam z Katarzyną Kuniewicz, szefową działu badań rynku mieszkaniowego w Obido. Jeśli z uwagą śledzicie rynek, jesteście ciekawi co z nim dalej będzie- koniecznie go obejrzyjcie.

Rozmawiamy o tym:

⇨ czy mieszkania potanieją
⇨ co dalej z inflacją w Polsce
⇨ czy opłaca się obecnie brać kredyt hipoteczny
⇨ co dalej z branżą deweloperską
⇨ czy Polacy przestaną kupować mieszkania
⇨ jak wakacje kredytowe wpłynęły na oferty banków
⇨ jak wojna na Ukrainie wpłynęła na decyzje zakupowe Polaków

Daniel Siwiec – prowadzący program. Znajdziesz go tu:
Strona www: https://www.danielsiwiec.pl
Subskrybuj: http://bit.ly/3rSAn5N
Facebook: http://fb.com/danielsiwiecc
Instagram: https://www.instagram.com/daniel.siwiec

PODCAST DANIEL SIWIEC wywiady z ludźmi sukcesu:
🎧 Spotify: https://spoti.fi/3oyJ9nT
🎧 Apple Podcasts: https://apple.co/3bvH8VY
🎧 Google Podcasts: https://bit.ly/2LdmpM9

czy mieszkania potanieją fala bankructw
mieszkania będą drożeć czy mieszkania stanieją czy mieszkania podrożeją bańka na rynku nieruchomości czy opłaca się brać kredyt czy kredyty będą tańsze czy stopy procentowe będą niższe kiedy zaczną spadać stopy procentowe

#stopyprocentowe #inflacja #krach

Pobrane z Youtube Naprawa Samochodów Porsche Nasz mobilny mechanik to profesjonalny serwis samochodów marki Porsche w Warszawie. Zobacz naszą ofertę i pozostaw swoje auto w rękach naszych mechaników.

Mobilny Mechanik napraw swój samochód marki Porsche w warsztacie z miasta Warszawa ⇨ Bezpłatnie umów wizytę u polecanego mechanika przez internet

40 thoughts on “Kiedy mieszkania stanieją? Prognozy dla rynku nieruchomości. Business Rider Katarzyna Kuniewicz

 1. Krach już nadszedł, teraz trzeba poczekać do wiosny żeby ludzie odczuli podwyżki cen węgla i gazu (rodzina wymarznie to chata na opych), do tego żywności a rynek wtórny sam obniży ceny w oczach. Mamy przed sobą 10 lat zapaści więc weryfikacja nastąpi bo o to komuś chodziło.Dziś optymiści to ci co utopili swoją kasę w inwestycjach i kredytach jednak analiza na zimno pokazuje spadki nie o jakies śmieszne 10-20 % lecz zobaczymy kiedy przebije 50%, W 2014 roku na ukrainie doszli do 70% w dół więc wszystko przed nami.Rząd przed wyborami tak nakręci inflacje że dzisiaj najwięksi analitycy rynku nie śnią o stopach powyżej 30% a to jest możliwe

 2. Mieszkania potanieją wtedy gdy rząd ograniczy prawa obcych korporacji do posiadania w Polsce dużo mieszkań, w przeciwnym razie Banki i deweloperzy będą trzymać sztuczne ceny mieszkań. ich na to stać żeby Polacy nie mieli taniego własnego mieszkania.

 3. W moim miescie dwoch deweloperow co sprzedawało mieszkania jak tzw.ciepłe bułeczki ,od 6 tygodni nie sprzedali ani jednego mieszkania .To powazny wskaznik dla całej Polski i będzie duze tąpniecie.

 4. Gość programu mówiąc, że są duże koszty budowy i ceny nie spadną, nie wziął pod uwagę sytuacji, w której cena transakcyjna < cena odtworzeniowa, czyli sprzedaż poniżej kosztów wytworzenia. Taka sytuacja miała miejsce po kryzysie w 2008 między innymi w Irlandii. Po drugie ze względu na zmniejszony popyt na materiały budowlane, ceny surowców w tym stali i drewna ostro poszły w dół. Jak nie będziemy zaklinać rzeczywistości to od wieków są cykle w gospodarce, na giełdzie i w nieruchomościach. Nie ma takiej sytuacji, że ceny się ustabilizują na dłuższy okres. Rynkami rządzą pazerność i strach (greed & fear). Jak rynek wejdzie w fazę strachu, co już powoli zaczyna się dziac, to zacznie sie paniczne wystawianie nieruchomości na sprzedaż bo jutro będzie za mniej. To prowadzi do wzrostu podaży, który prowadzi do dalszego spadku cen i tak, aż do momentu przełamania.

 5. Daniel, inwestorzy poszli w obligacje, w 2020 i 2021 nie było a byl kredyt 0% no 2%. Sam tam wsadziłem. Jeszcze są giełdy i krypto spadły to można kupować. Trzeba pamiętać też że z każdej inwestycji kiedyś się wychodzi.
  Ja coś szukam powoli w stolicy tylko niech mi kupka wyrośnie bo dopiero dla siebie kupiłem. Masz coś ciekawego?

 6. Niby mówią że historia kołem się nie toczy. Obawiam się że ludzie nie rozumieją powagi sytuacji.
  To były złote czasy polskiej budowlanki. Masa pieniędzy przyjechała z zachodu w kieszeniach Polaków.
  Myślę że teraz będą remontować piwnice, strychy aby zagospodarować wszelki pustostany .
  Ruski zadusi Europę.
  Za trzy miesiące zimne kaloryfery i bezrobocie?
  Ceny energii przy braku atomówek i kopalni tłamszą polską gospodarkę.
  Ewentualne odcięcie się od Chin i Rosji oraz przeniesienie produkcji do Europy, to okres z 5- 10 lat .
  Czarno to widzę.
  Być może błędnie

 7. co zrobić z deweloperem który w umowie sprzedaży wprowadza szereg zgód które nabywca , do tego dodatkowe służebności i zgoda na sprzedaż alkoholu … nie było tego w umowie deweloperskiej … czuje się pozbawiona praw wynikających z ustawy o własności lokali, co robić ? podpisać ?

 8. Na siłę probujecie wmawiac ludziom ze mieszkania nie stanieja choc juz bardzo tanieja i beda jeszcze taniec z kazdym dniem z kompletnego braku zainteresowania. Kazdy dodatkowo unika tematu napasci na Polske wojny i putina.

 9. W interesie tej kobiety jest mówić ze nieruchomości będą rosły, teraz posłuchajcie Piesto, w jego interesie jest mówić ze nieruchomości będą taniec. Każdy nagania na swoje, a nikt nie wie jak będzie, prowadzący ma program, oglądający rozrywkę, tyle z tego wszystkiego.

 10. Bawi mnie już to przewidywanie kryzysu. Przypomina się mi jak wszyscy eksperci mówili że Mariusz Pudzianowski przegra z Michałem Marerla, okazało się zupełnie co innego wbrew co eksperci zapoeiadali. Przykład drugi o buszmenach którzy wywołują deszcz skaczą, skaczą tak długo aż spadnie kiedyś się uda tak samo jak tu. Pozdrawiam

 11. Dyskusja nie jest na temat dlaczego ? wiemy wszyscy że mimo inflacji rynek jest przegrzany i to bardzo zaraz będzie wyprzedaż nowych mieszkań z ostatnich zakupów gdzie kredytobiorcy będą rezygnować z zakupionych mieszkań . Ceny wrócą do 2012 roku tylko spokojnie.

 12. Mam uzasadnienie w danych, inflacja będzie rosła co najwyżej do sierpnia i będziemiemy mieli stabilizacje od września…

  Rynek wtórny pociągnie cały rynek nieruności w dół (nominalnie), zatrzymanie wprowadzania nowych mieszkań na rynek niczego już nie da. W ujęciu realnym będzie krach (spadek ponad 20% cen z uwzględnieniem inflacji).

 13. Oglądam 29 października i idealnie przewidziała poziom stop procentowych i inflację. Faktycznie inflację mamy 17% a stopy we wrześniu podnieśli o 0.25% i sytuacja się ustabilizowała 🙂 Przewidywałem podobnie więc wziąłem kredyt we wrześniu i jestem przekonany że inwestycja będzie się zwracać nawet teraz a tym bardziej jak spadną stopy.

 14. Sukces zależy od działań lub kroków, które podejmujesz, aby go osiągnąć. Pokaż mi człowieka bez inwestycji, a powiem ci, ile czasu zajmuje porażka. Inwestycja tworzy bezpieczną przystań na przyszłość. Przy odpowiednim doborze inwestycji, przy minimalnym ryzyku 2% i poradach ekspertów, zarówno zyski, jak i odsetki są gwarantowane w 100%.

 15. Wszystko – wywiad OK! ale po co ta jazda samochodem stale smrodzić i jeździć bez sensu, wyjechać gdzieś na podmiećcie do kawiarni czy nawet w aucie ale na parkingu!!! bezpieczniej i mądrzej po prostu. Pozdrawiam

 16. Sukces zależy od działań lub kroków, które podejmiesz, aby go osiągnąć. Pokaż mi człowieka bez inwestycji, a powiem ci, jak długo trwa bankructwo. Inwestowanie tworzy bezpieczną przystań na przyszłość. Przy właściwym wyborze inwestycji, która ma co najmniej 2% minimalnego ryzyka i przy radach eksperta, zyski i odsetki są w 100% gwarantowane.

Dodaj komentarz

Zadzwoń do mnie!